SEO uyumlu kurumsal web tasarım nasıl olmalıdır? Başarı için bu şart mıdır? Tüm detaylar konumuzda yer almaktadır.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte web sitelerinde kullanılan tasarımlar da farklı ve özel yöntemler ile oluşturulmaktadır. Sahip olacağınız web sitesinin tasarımının iyi olması kadar sitenin SEO çalışmasına uyumlu olması da en çok dikkat edilen özelliklerinden biridir.

SEO uyumlu web sitesi ile yapılan SEO çalışmaları sayesinde web sitenizin arama motorlarından üst sıralarda yer alması sağlanmaktadır. Siteniz bu sayede daha çok kitleye erişim sağlar.

SEO Uyumlu Kurumsal Web Tasarım Öneriler

  • Siteniz için kullanacağınız alan adını iyi seçmeniz önemlidir.
  • Sitenizde kullanacağınız tasarımın kullanışlı ve kolay olması kullanıcı deneyimi için önemlidir.
  • Yapılacak SEO çalışmalarından daha etkili sonuçlar almak adına sitenizin mobil uyumlu ve AMP uyumlu web sitesi olması SEO puanınıza olumlu değer katacaktır ve arama motorlarından üst sıralarda yer almanızı sağlayacaktır.
  • Web sitenizde W3C standartlarında kodlama yapısına sahip olmanız önemlidir.
  • Robots.txt dosyalarınız kuralla uygun olmalı.
  • CSS ve JavaScript dosyalarınızı sıkıştırın.
  • Site içerisinde etiketleri doğru şekilde kullanın.
  • Arama motorlarına uygun META açıklamaları bulundurun.

SEO Uyumu Neden Önemlidir?

Web site kurulmasının temel amaçlarından biri marka değerini arttırmak, ulaşılmak istenen kitleyi arttırmak ve ziyaret edilmektir. Bunun için siteler SEO çalışmaları yaptırmaktadır. SEO çalışmasından faydalanmak için ise web sitenizin SEO uyumlu olması çok önemlidir. SEO uyumlu web sitesi ile SEO çalışması yaparak tüm arama motorlarında siteniz üst sıralarda yer alır ve istediğiniz kitleye ulaşmanızda kolaylık sağlayıp sitenize daha çok ziyaretçi çekerek marka değerinizi arttırabilir.

Sadece SEO Uyumu Yeterli Değil

Siteniz sadece SEO uyumlu diye Google veya diğer arama motorlarında sıralama almaz. Bu tek başına yeterli değildir fakat doğru ve başarılı SEO çalışmaları için birinci şarttır. SEO uyumlu kurumsal web tasarım ile ilk adımı gerçekleştirmiş olursunuz. Sitenizin sürekli güncel  tutulması, arama motoruna uygun özgün içerik üretimi, sosyal medya yönetimi gibi SEO çalışmasına destek olarak yapacağınız farklı çalışmalar ile sitenizi üst sıralarda tutabilir etkileşim, dönüşler sürekli alabilirsiniz.