Seo araçları nelerdir? Web siteniz için en iyi seo analiz programı tercih etmeniz tavsiye edilir. Beklentileriniz doğrultusunda hizmet sunan bu kaliteli seo araçlarıyla sitenizin seo analizlerini kusursuz bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Sitelerin arama motorlarında en üst sırada bulunması açısından arama motorları tarafından karmaşık algoritmalar sunulur.

Sunulan algoritmalar bazı ölçümler yapılarak gerçekleştirilir. Bu doğrultuda web sitesi içi ve dışı için alınan algoritmalar kolay bir şekilde analiz edilebilir. Bu işlem üzerinden web sitesi hakkında daha kapsamlı bir şekilde bilgiler elde edilir. Siteniz için seo analiz programları toplamda 2 katalogdan sunulur. Fakat pek çok seo araçları tarafından her iki katalogda hizmete sunulabilir.

Seo Araçları Nelerdir? Detaylar

Google Webmaster Tools

Google Webmaster Tools üzerinden tek bir işlem yapmanız söz konusu değildir. Binlerce web siteleri tarafından tercih edilen profesyonel seo analiz programından tamamen ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz. Seo analiz programının en temel işlevleri şu şekildedir;

  • En kaliteli seo analiz araçlarından biridir.
  • Pek çok farklı işlevler sunuyor ve organik neticeler üzerinden hangi web sitesinin ne kadar düzeyde ziyaret edildiği, en fazla hangi anahtar kelimelerin tercih edildiğini sunar.
  • Site gösterimi, analizleri, tıklanma sayısını gösterir.
  • Siteye gerçekleştirilen bağlantıları, haritaları sunar.
  • Site bağlantıları onaylamama gibi birçok farklı türden hizmetler sunar.

Google Anahtar Sözcük Aracı

En kaliteli seo analiz araçları Google tarafından sunuluyor. Birçok özellikler içeren profesyonel Google seo analiz araçlarından kullanıcılar birçok işlemleri sorunsuz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirir. Google anahtar kelime aracını özel kılan etken ise, seo haricinde adwords üzerinden de hizmet sunmasıdır. Bu kaliteli seo analiz aracı üzerinden ilgili anahtar kelimeler hakkındaki fikirlere erişim sağlanır. Söz konusu anahtar sözcüklere ait olan ayık ayıklama potansiyelleri, reklam mücadeleleri ve öngörülen TBM oranlarına ulaşılır.

Ayrıca anahtar kelimelerin farklı bölgeler üzerinden de analiz edilmesi mümkündür. Sözcüklerin her satırın sonunda yer alan sekmenin listeye ilave edilmesi de kolaydır. Söz konusu liste doğrudan reklam grubuna dönüştürülmesi mümkündür. Ya da tercihe göre doğrudan trafik öngörücüsü araca transfer edilerek de TBM öngörüleri doğrultusunda gerçekleştirilecek günlük yatırım maliyet potansiyeli hakkında da ön bilgiler elde edilebilir.

GT Metrix

Güvenli bir şekilde kullanabileceğiniz en iyi seo analiz programlarından biri de GT Metrix’tir. Sade bir dizayna sahip olan bu profesyonel seo analiz aracından da tamamen ücretsiz bir biçimde faydalanabilirsiniz. GT Metrix’in temel özelliklerinden biri, Y Slow ve Page Speed üzerinden web sitesinin hız düzeyini değerlendirmesi ve bu doğrultuda siteye gerekli talimatları sunmasıdır. Bunun haricinde web sitesinin yüklenme listesini ise site sahibine waterflow tarzından sunuyor.

Daha da güzel yanı ise tüm bu işlevleri otomatik bir şekilde kayıt altına alarak web siteye e-mail kanalı üzerinden rapor sunmasıdır. En başarılı seo analiz araçlarından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Ya da aynı anda pek çok aracı da kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu seo analiz araçları ücretsiz olduğundan maliyet açısından da avantajlı oluyorsunuz.