SEO ajansı nasıl seçilmelidir? Kimlere sitenizi emanet etmelisiniz? Bu yazımızda bu soruların cevaplarını arayacağız.

Çalışmayı düşündüğünüz SEO ajansının web sitesini, referanslarını detaylı inceleyerek ilk adımı atmanızı tavsiye ederiz. Tercih edeceğiniz ajans üzerinde daha önce o ajansı kullanıp yorumda bulunan kişiler ile iletişim sağlamanız size daha fayda sağlayacak bir durumdur. Daha önceden site üzerinde deneyimi olan birini dinlemek herhangi bir sorun yaşamamanız için iyi olur.

Dijital Ajans ve SEO Ajansı Arasındaki Fark

Dijital Ajans ve SEO ajansları arasında en önemli farkı SEO ajansının vermiş olduğu hizmetin tek taraflı olup tüm işin bir bölüme yoğunlaştırırıp uzman ekipler tarafından en iyi kalitede yapılıyor olmasıdır. Dijital Ajanslar ise tek işleri SEO hizmeti vermek değildir. Çok işçi olan Dijital Ajanslarda hosting, AdWords yönetimi, grafik tasarım gibi bir çok sektörde hizmet verilmektedir. Bu durum tek bir alana yoğunlaşma gerçekleşmediği için her ne kadar uzman ekipler tarafından sağlanan hizmet olsa da farklı işlere yoğunlaşamadan istenilen SEO verimine ulaşamayabilirsiniz. SEO ajansları bu yüzden farklarını ortaya koymaktadır.

Ulaştıkları Sonuçlar

Yaptığınız işte SEO ajansı kullanımı ile hedeflediğiniz yerlerde verimle sonuçlar almayı başarabilirsiniz. Sağlanan hizmet ile sizleri tatmin edecek başarı sıralamasında önemli yerlere gelmenizde yardımcı olurlar. Burada dikkat etmeniz gereken önemli nokta iyi, verimli çalışan SEO ajansı tercih etmektir.

Bir SEO ajansı başarısını kontrol etmek için yapmanız gereken sürekli olarak gün içerisinde değişkenlik göstermek olan Google’ın algoritmasını kullanarak ister yakın tarihte ister geçmiş zamanda yaptıkları SEO ajanslığı başarısını görebilir ve bir düşünceye sahip olabilirsiniz. Tek yapacağınız Google üzerinde anahtar kelimeleri kullanarak arama yaparak çıkan sayfada sitenin arama sonuçlarında kaçıncı sırada çıktığını görebilirsiniz. Kullanılan bu yöntem ile ajanslara soracağınız sıralamaları kendiniz en doğru en iyi şekilde analizini gerçekleştirebilirsiniz. Yükselme, düşme tüm hususları detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

Dijital Ajans ve SEO Ajansı Arasındaki Fark

Dijital Ajans ve SEO Ajansı Arasındaki Fark

Şeffaflık Konusu

Genellikle kullanılan yöntemler gizli tutulur yöntemlerin gizli tutulan yöntemlerde kaynaklı yapılan işlemlerde değişiklik olabilir ve bu durum normal bir şeydir. Yaptıkları işte verdikleri güven ve işlerde sağladıkları şeffaflık neticesinde normal bir hal alır.

Sağladıkları hizmette size karşı güven ve işlerindeki şeffaflığı yansıtamazlarsa. O işi yapanlara karşı dikkatli olmanız gerekir. Başka şirketlere verdikleri hizmetleri yeniden satma gibi yöntemler deneyerek sizleri zor durumda bırakabilirler.