Profesyonel SEO hizmetleri nelerdir? Kurumsal SEO nedir? Web siteleri olan firma ve şirketlerin SEO çalışmalarına Kurumsal SEO denilir. En ucuz maliyetli olan İnternet reklamcılığı dalı olan SEO çalışmaları kurumlara çok fayda sağlamaktadır. İşletme faaliyetlerini yürütürken pazarlamanın ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. İşletmenin büyümesi için işletmeye sürekli kaynak sağlayacak bölümlerin sistemsel çalışması ile bu gerçekleşebilir. Firmaların pazarlama kanatları güçlenmeden; şirketlerin büyümesi zordur.

Profesyonel SEO Hizmetleri

Pazarlama kanadı ise pazarlama araçlarının sistemli kullanılması ile gelişebilir. Yönetim sistemlerinin teknoloji ve günümüz yapısına uygun şekilde olması alt yapı ve pazarlama kanalının güçlenmesine sebep olur. Pazar yapını büyütmek için bazı araçlara ihtiyaç duyulur bu araçlar aşağıdaki gibidir:

  • Reklamcılık
  • Bire bir pazarlama
  • Marka Oluşturma faaliyetleri

Gibi araçlara sahiptir. Reklamcılık sektörünü incelediğimizde, basın ve yayının yanı sıra dijital pazarlama yöntemlerinin kullanıldığını görürüz. Dijital pazarlama teknikleri arasında SEO çalışmaları yer alır. Bu çalışmalar arama motorlarına yönelik çalışmaları içerir. Kurumsal web sitenin SEO çalışmalarını organize şekilde yürütmeyi ifade eder.

Kurumsal SEO çalışmalarında sektör analizi çok önemlidir. Rekabet gücüne göre kelime analizi, web site içi ve dışı çalışmalar yapılır. Analiz çalışmalarında çeşitli kriterler yer almaktadır. Bu kurallar Google odaklıdır. Algoritma yapısına en uygun çalışmayı belirlemek SEO Uzmanına ait olan bir iştir.

Kaliteli çalışmaları araçlara olarak kullanarak hedefe varmak gerekir. Hedefimiz en iyi müşteri kitlesini en ucuz maliyetle elde etmektir. Kurumsal SEO çalışmalarında kaliteli araçlar kullanmak zorundasınız. Firmanın dış kimliğini oluşturacak olan Sosyal Meyda, Backlink çalışmalarına özellikle çok dikkat etmelisiniz. Yanlış web sitelerden alınan backlinkler firmanın yanlış anlaşılmasına, güven sorununa yol açabilir. İşleri yapmadan önce uygulanacak yol ve yöntemleri en baştan belirlemelisiniz. Bir kağıt veya PC üzerinde çizilen çalışma teknikleri ve araçlarını belirlemekte fayda vardır.

Aşama Aşama Kurumsal SEO

1) Site içi SEO Optimizasyonu: Google şart ve kriterlerine uygun domain adı belirleme, link inşası, kod yapısı, tasarım incelemesi, rss ve sitemap oluşturma, navigasyon menü yapmak gibi site yapılarına ihtiyaç duyulmaktadır.

2) Site Dışı SEO Optimizasyonu: Site içi faaliyetlerine uygun şekilde senkronize edilerek çalışmalara başlanır. Sektörel analiz ve rakipler incelenir, kaliteli araçlar kullanılır, verimlilik oranı yüksek faaliyetlere başlanır. Hedef kitle belirlenir. Yerel, Ulusal, Uluslararası veya Global bazda yapılacaksa hangi dilde çalışmaların oluşturulacaksa çalışmaları yaparsınız.

3) Sosyal Medya: Bugünlerde en büyük trendler arasında sosyal medya yer alıyor. İnsanlarımızın büyük kısmı sosyal medya da uzun vakit geçirmektedir. Telefon, tablet ve bilgisayarlardan İnternet aracılığı ile bu sistemlere giriş yapılabilmektedir. Çift yönlü bilgi alışverişinin sağlandığı bu platformlarda her yaş kesiminden kişiler bulunmaktadır. Kısa sürede etkili pazarlama faaliyetleri sosyal medya yolu ile yapılır oldu. Web sitelerinde Google arama motorlarında kelime bazlı yükselmesi için kullanılan araçlardan biridir.